Rüzgar Enerjisi
Rüzgar Enerjisi

Rüzgar Türbinleri için Otomatik Yağlama Sistemleri

Rüzgar enerjisi sistemleri herhangi bir mekanik sistem gibi en iyi şekilde çalışması için uygun yağlamaya ihtiyacı vardır. Titreşim, yüksek mekanik yükler, kirlenme ve nem, rulman ve dişli ömrünü tehdit eder. Bununla birlikte, rüzgar türbinleri zorlu ve bakımı pahalı olabilir. Yerden 100 metreden daha fazla bir mesafeye ulaşabilirler ve genellikle uzak ve erişilmesi zor yerlerde bulunurlar.

Yağlama sistemlerinin rüzgar santrali performansını optimize etmeye nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

RAASM yağlama sistemleri ile Rüzgar Santralinizin verimliliğini artırın

Çözüm, otomatik bir yağlama sistemidir. Manuel yağlama ile karşılaştırıldığında, otomatik yağlama sistemleri, motor yatağındaki hareketli bileşenlere daha güvenilir ve hassas bir şekilde yağlama beslemesi sağlar. Otomatik yağlama sistemleri, makine çalışırken tüm sürtünme noktalarına en az etkili miktarda yağlayıcıyı güvenilir bir şekilde ileterek yataklardaki sürtünmeyi azaltır ve kirlenmeyi önlemeye yardımcı olur.

Sonuç, uzun vadede optimize edilmiş rulman ömrü, daha fazla türbin çalışma süresi ve azaltılmış insan gücü maliyetleri, hepsi rüzgar çiftliklerini daha karlı hale getirmek için bir araya geliyor.

Dünyadaki binlerce rüzgar türbini, RAASM otomatik yağlama sistemleri sayesinde daha güvenilir ve verimli çalışır. Karada ve denizde, çöllerden donmuş tundraya kadar dünyanın en zorlu ortamlarında, rüzgar çiftliği operatörleri kritik hareketli bileşenlerin hassas otomatik yağlamasından faydalanır.

Otomatik Yağlamanın Avantajları;

İşçilik maliyetlerini azaltır

Onarım aralıklarını uzatır

Aşırı ve az yağlamayı ortadan kaldırır

Türbin güvenilirliğini artırır

Planlanmamış duruş sürelerini azaltır

Rüzgar çiftliği kârlılığını artırır

Tehlikeli, erişilmesi zor noktalarda manuel yağlama yok

Hassas yağlama sayesinde kayma ve düşme riskini azaltır

Her çiftlik uygulaması için çözümler;

Levias Mühendislik, her türbin uygulamasına göre uyarlanmış yağlama sistemi çözümleri sunar. Dişli rulmanlar, açık dişliler, ana rulmanlar, sapma yatakları, yalpalama dişlileri ve jeneratörler için tek hatlı ve aşamalı otomatik yağlama sistemleri mevcuttur. Dişli kutuları için sirkülasyon yağ sistemleri mevcuttur. Levias Mühendislik aynı zamanda dişli tahrikleri ve kullanılmış gresi rulmanlardan temizleyen emme elemanları için yağlama dişlileri sunmaktadır.

Tüm alanlar zorunludur.