Denizcilik
Denizcilik

Denizcilik Endüstrisi için Otomatik Yağlama Sistemleri

Bakım görevlerini basitleştirin ve işletme maliyetlerini azaltın

Filo bakımı RAASM otomatik yağlama sistemleri ile daha verimli ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Tüm gemi tipleri için yağlama çözümleri sunan RAASM, deniz operasyonlarınızı optimize etmenize yardımcı olur. Aslında, bir gemideki birçok yağlama uygulaması RAASM yağlama sistemleri ile daha verimli ve güvenli bir şekilde tamamlanabilir.

Yağlama sistemlerinin filo güvenilirliğini artırmanıza nasıl yardımcı olduğunu keşfedin

Sistem güvenilirliğini artırmak için eksiksiz bir yağlama çözümleri portföyü

Titreşim, yüksek mekanik yükler, kirlenme ve nem, rulman ve dişli ömrünü tehdit eder. Herhangi bir mekanik sistem gibi, motorlardaki hareketli parçalar, dişli kutuları, pervane şaftları, direksiyon dişlileri, vinç tahrikleri, güverte vinçleri veya diğer yardımcı ekipmanlar en iyi şekilde çalışması için uygun yağlama gerektirir.

RAASM otomatik yağlama sistemleri, ekipman çalışırken kesinti süresi olmadan doğru yağlayıcı miktarını doğru zamanda doğru yere teslim eder.

Mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz, kapsamlı triboloji ve endüstriyel talep bilgisine dayanarak, denizcilik uygulamaları için yüksek verimli yağlama sistemleri geliştirdiler. RAASM ayrıca yağlama ayarlarını ve aralıklarını optimize etmenize ve özelleştirilmiş bir yağlama programı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Otomatik yağlama sistemlerinin faydaları;

Yağlama için gereken emeği en aza indirir

Onarım aralıklarını uzatır

Sarf malzemesi maliyetlerini azaltır

Aşınma ve korozyonu azaltır

Ekipmanın düzgün şekilde yağlanmasını sağlamaya yardımcı olur

Aşırı ve az yağlamayı ortadan kaldırır

Güvenilirliği artırır

Kârlılığı artırır

Ulaşılması zor noktaların veya patlama korumalı alanların manuel olarak yağlanmasını önler

Manuel yağlama ile karşılaştırıldığında kayma ve düşme riskini azaltır

Daha az kaza

RAASM, pervane mili yataklarının ve direksiyon dişlilerinin yanı sıra vinç tahrikleri, halatlar ve kabloların uygun şekilde yağlanması için ürün çözümleri sunar. Ayrıca kriko sistemleri ve açık dişliler için gres ve yağ püskürtme sistemleri mevcuttur. Yağ, dişli kutularındaki veya contalardaki ağır yüklü rulmanlar için tercih edilen yağlayıcıdır. Yağlama noktalarını yağlar ve soğutur ve kirleticileri yağ çevriminden uzaklaştırır.

RAASM ayrıca, silindir yağlayıcı tüketimini azaltmaya yardımcı olan dizel motorlar için verimli yağlama çözümleri sunar.

Tüm alanlar zorunludur.