Demiryolu
Demiryolu

Demiryolu Uygulamaları için Yağlama Çözümleri

Sürtünmeyi başarıyla yönetme;

Dünyadaki binlerce tren RAASM otomatik yağlama sistemleri nedeniyle daha güvenilir ve verimli çalışıyor. Otomatik yağlama sistemleri, doğrudan tekerlek / ray arayüzüne hassas miktarlarda yağ sağlayarak aşınma, enerji ve gürültü azaltma açısından önemli avantajlar sağlar.

Ray yağlama ve sürtünme yönetimi;

Ray aşınması, dar eğriler veya ağır yüklü palet alanlarında çalışmak uzun yıllardır zorlu bir iştir. Ek olarak, kuru havalarda, eğri raylarda veya gıcırdama ile çalışmak zorlayıcı olmaktadır.

Tek bir global kaynaktan eksiksiz portföy.

RAASM Onboard yağlama sistemi;

RAASM, tekerlek flanşı yağlaması ve ray üstü şartlandırma için yerleşik sistemler genellikle ilk önde gelen araç aksına monte edilir. Araç üstü yağlama sistemlerinin, değişken ayar seçeneklerinden dolayı demiryolu operatörleri için çok esnek ve etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Yol kenarındaki yağlama sistemleri, raya etkili ve tutarlı bir hacimde yağlayıcı uygular. Sistemler bu gres veya sürtünme düzenleyiciyi yerinde tutar ve tekerleklerin kavrama ve iz eğrisi etrafında taşımasına izin verir. Ürün yelpazesi, ray üstü ve sabitleme rayı için çözümler içerir.

Otomatik olarak ve birbirinden bağımsız olarak uygulanan yüksek viskoziteli yağlayıcılar ve sürtünme değiştiriciler, istenen gürültü ve aşınmanın azaltılmasına yardımcı olur.

Otomatik yağlama sistemlerinin faydaları;

İşçilik maliyetlerini azaltır

Onarım aralıklarını uzatır

Yağlayıcı tüketimini azaltır

Ekipman güvenilirliğini artırır

Planlanmamış duruş sürelerini azaltır

Enerji ve yakıt tüketimini azaltır

Ekipman karlılığını artırır

Ulaşılması zor noktaların manuel yağlanmasını önler

Raydan çıkma riskini azaltır

Gürültüyü azaltır

Aşırı yağlamayı ortadan kaldırır

Tüm alanlar zorunludur.