Otomotiv
Otomotiv

Otomotiv sektörüne 85 Milyar Euro’luk yatırım harcaması gerçekleştirilmektedir. Bu kadar hızlı gelişen bir sektörde, her saniye büyük yenilikler gelmekte, bu yenilikler üreticileri daha iyi kalite ve güvenilirlik sunan yeni malzemeler ve daha ufak bileşenler kullanmaya zorlamaktadır. Bu bileşenlerin korunması ve performanslı çalışmaları özel yağlayıcıları gerektirmektedir. Üretim hızı artmakta, üretim hattında oluşacak her türlü durma daha pahalı hale gelmektedir. Sonuç olarak, koruyucu bakımın önemi giderek artmaktadır.

Levias Mühendislik’in yaklaşımı otomotiv sektörüne yağlayıcı geliştirme konusunda küresel bir partnerlik ilişkisi üzerinden müşterilerinin gereksinimlerine uygun ürünleri ürettirmektir. Hem üretim tesislerinin sorunsuz çalşıması için gerekli olan ve koruyucu bakımda kullanılan yüksek hız ve sıcaklık greslerinin, pastaların ve zincir yağlarının seçimini yapmaktadır, hem de üretilen araçların bir çok parçasının içinde kullanılan malzeme uyumluluğu geliştirilmiş, plastik/plastik, plastik/metal, plastik/deri temaslarında kullanılmaya uygun sürtünme önleyici kaplamalar, ses kesici yağlayıcılar, elektrik iletken gresler gibi otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan her tür özel yağlayıcıyı ürettirmektedir.

Otomotiv sektörü için özel olarak geliştirilmiş ürünler ve sektörün lider firmaları ile yaptığı iş birliğinden dolayı Merkezi yağlama sistemleri belli başlı otomobil üreticilerinin boyahanelerinde yıllardır kullanılmaktadır. Levias Mühendislik Türkiye’de ise birçok firmada özel projelere imza atmıştır.

Sektörde, yağlayıcı ihtiyacı az olan, dağınık olduğu için merkezi yağlama sistemi kurmaya uygun olmayan, ulaşılması zor ve nokta sayısı çok olduğu için düzenli olarak manuel yağlamakta sıkıntı çekilen birçok motor, fan gibi görece ufak ama kritik ekipmanlar gibi çok farklı uygulamalarda nokta yağlayıcılar optimum çözüm olarak yıllardır kullanılmaktadır.

Tüm alanlar zorunludur.